OFERTA

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekła choroba rozwijająca się na podłożu zaburzeń naczyniowych i łojotoku. Wyróżniamy różne stadia zaawansowania trudne do wyleczenia. Pojawia się w dojrzałym wieku, zazwyczaj po 30 roku życia, a nasila się po 50. Dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć u Panów ma ostrzejszy przebieg. Problem zaczyna się od zmian naczyniowych, których objawami są rumień i poszerzone naczynka.

Czego dowiesz się na pierwszej wizycie u ortodonty

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty i jaką drogę diagnostyczną trzeba przejść, aby ustalić plan leczenia?!

Kiedy pójść z dzieckiem do ortodonty

Czy powinno się chodzić profilaktycznie z dzieckiem do ortodonty i kiedy powinna się odbyć ta pierwsza wizyta?!

Smoczek okiem ortodonty

Smoczek to temat kontrowersyjny, budzący wiele wątpliwości. Ciągle padają pytania ze strony młodych mam, czy można go podawać dzieciom i jak to robić, żeby im nie zaszkodzić, czy jest wręcz zakazany. Odpowiadamy na to pytanie.

Hydra peel

„Hydra Peel” to zabieg łączący w sobie cechy mikrodermabrazji, peelingów chemicznych oraz próżni. Ta przełomowa technologia zapewnia skórze doskonałe oczyszczenie, wygładzenie, nawilżenie oraz ochronę przed działalnością wolnych rodników. Ogromną zaletą tej metody jest łagodne działanie, dzięki czemu zabieg może być wykonany nawet w przypadku skóry wrażliwej.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to doskonała alternatywa dla mezoterapii igłowej. Umożliwia wprowadzenie do głębokich warstw skóry składników aktywnych z wtłaczanych substancji, bez jakiegokolwiek naruszenia ciągłości skóry.

Peelingi chemiczne

Kwasy organiczne są powszechnie stosowanymi w kosmetologii substancjami chemicznymi o działaniu złuszczającym. Zabieg złuszczania, w którym używany jest kwas organiczny nazywany jest peelingiem chemicznym i polega na kontrolowanej aplikacji substancji na powierzchnię skóry.

Prostowanie zębów aparatem samoligaturującym

Aparat samoligaturujący jest nowoczesnym rodzajem aparatu stałego. Dzięki unikalnej budowie zamków leczenie jest krótsze, a wizyty kontrolne rzadsze. Poza tym umożliwia lepszą higienę, jest bardziej komfortowy dla pacjenta i bardziej estetyczny.

Jak wygląda prostowanie zębów?

Piękny uśmiech to proste zęby. Często jednak długo nosimy się z podjęciem decyzji o założeniu aparatu. Tymczasem nowoczesna ortodoncja wykorzystuje wiele technik, które zwiększają komfort pacjenta i ograniczają czas leczenia. Na czym polega prostowanie zębów, jakie aparaty dają najlepsze efekty i czy ekstrakcja, czyli wyrywanie zębów jest konieczne przed rozpoczęciem leczenia? Na te pytania odpowiada dr Kamila Wasiluk.

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego laserem Q-switch

Tatuaż lub makijaż permanentny zwykle mają być ozdobą, jeśli jednak nie spełniają swojej funkcji możemy się ich pozbyć. Jedną z metod usuwania barwnika jest zabieg z wykorzystaniem lasera Q-switch. Mikrowybuchy powodują jego rozbicie na drobniejsze części. Po zabiegu, części są na tyle małe, że układ odpornościowy jest w stanie sam rozprawić się z pozostałościami zalegającego pod skórą barwnika.

Wybielanie zębów lasem stomatologicznym

Wiele osób marzy o olśniewającym uśmiechu. Niestety, to jaki kolor mają nasze zęby tylko w niewielkim stopniu zależy od tego, jak bardzo o nie dbamy. Dr Marek Wasiluk poleca wybielanie laserem stomatologicznym, który rozjaśni nasze uzębienie nawet o 2-4 tony.

Usuwanie blizny po oparzeniu lasem frakcyjnym

Blizny po oparzeniach są bardzo trudne do usunięcia. Ich niejednorodna struktura często wymaga zastosowania kilku metod naraz. Jednym z głównych urządzeń stosowanych w tym przypadku jest laser frakcyjny, który kontrolowanie złuszcza i uszkadza skórę.

Ujędrnianie twarzy za pomocą HIFU (skoncentrowane ultradźwięki)

Jednym z podstawowych objawów starzenia się skóry są jej wiotczenie i opadanie. W takich przypadkach, dr Wasiluk poleca zastosowanie metody HIFU, która pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela. Największą jej zaletą jest to, że nie pozostawia śladów zewnętrznych, działa natomiast w bardzo głębokich warstwach skóry.

Leczenie wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym i laserem biostymulującym

Wypadanie włosów może być wywołane przez różne choroby, jak również mieć podłoże nerwicowe. Najczęściej jednak mamy do czynienia z tzw. łysienie androgenowym. Androgeny osłabiają cebulki oraz skracają fazę wzrostu włosa, tym samym wydłużając okres jego odpoczynku. Leczenie z wykorzystaniem płytek krwi pacjenta stymuluje sąsiednie tkanki do regeneracji, pobudzając uśpione cebulki.

Odchudzanie – lipoliza iniekcyjna połączona z kawitacją ultradźwiękową

Są takie miejsca na ciele, z których odchudzaniem mamy wyjątkowy problem. Lipoliza iniekcyjna połączona z kawitacją ultradźwiękową skutecznie zniweluje nadmiar tłuszczu. Zabieg składający się z dwóch etapów, polega przede wszystkim na wprowadzeniu za pomocą igły, płynu zawierającego środki rozpuszczające tkankę tłuszczową.

Likwidacja drugiego podbródka – lipoliza iniekcyjna i frakcyjna rf mikroigłowa

Drugi podbródek jest bardzo kłopotliwy, ponieważ trudno go w naturalny sposób zniwelować. Najczęstszymi przyczynami jego powstawania są nadmiar tkanki tłuszczowej, nadmiar skóry lub dosyć nisko przyczepione mięśnie do żuchwy. W Triclinium proponujemy połączenie dwóch metod: lipolizy iniekcyjnej oraz frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Dzięki pierwszej, pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, natomiast druga skutecznie ujędrni naszą skórę.

Usuwanie poziomych zmarszczek na szyi – nici estetyczne typu springi

Jednym z problemów starzejącej się szyi są zmarszczki poziome, które przybierają kształt obręczy. Najlepszą, nieinwazyjną metodą ich usuwania jest zabieg z wykorzystaniem nici springi. Nici tego typu podane w tkankę rozprężają się, wypychając i bardzo precyzyjnie rozprostowując zmarszczki.

Karboksyterapia – jedna z metod leczenia cellulitu

Aby skutecznie walczyć z cellulitem, należy zdiagnozować jego stadium i przyczyny. Najskuteczniejszą, nieinwazyjną metodą leczenia cellulitu jest karboksyterapia, czyli wstrzykiwanie w tkankę tłuszczową dwutlenku węgla. W wyniku zabiegu tkanka działa w niedotlenieniu, co powoduje szereg reakcji fizjologicznych, m.in. otwarcie naczyń, dostarczenie większej ilości tlenu, szybszy przepływ krwi, szybszą eliminacje produktów przemiany materii. Karboksyterapia pozwala nie tylko usunąć cellulit, wpływa także na lepszą jakość pracy komórek i wygląd skóry.

Modelowanie i powiększanie ust – kwas hialuronowy

Poprawienie wyglądu ust bardzo zmienia odbiór i estetykę twarzy Pacjenta. Dr Marek Wasiluk podkreśla, że nie używa słowa powiększenie ust, tylko modelowanie, ponieważ u każdej osoby trzeba to zrobić indywidualnie i bardzo precyzyjnie. Aby efekt końcowy był naturalny trzeba postawić na zasadę mało, a częściej.

Leczenie zgrzytania zębami (bruksizmu) – Toksyna botulinowa (Botox)

Jednym ze sposobów leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami, jest podawanie toksyny botulinowej (botoksu) w mięśnie żwaczy. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w odpowiednie miejsca osłabia mięśnie odpowiedzialne za bruksizm, a tym samym całkowicie niweluje problem.

Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując się na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując się na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.