OFERTA

leczenie innych schorzeń za pomocą metod znanych z medycyny estetycznej
05-01-2019

Wiele preparatów i urządzeń, które znamy głównie z zastosowania w medycynie estetycznej, jest wykorzystywanych również w standardowej medycynie i daje znakomite efekty terapeutyczne w leczeniu typowych schorzeń.

Wśród nich możemy wymienić na przykład:

  • osocze bogatopłytkowe – to jeden z najlepszych zabiegów rewitalizujących skórę. Jak żadna inna substancja, osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki, usprawnia ich pracę i nakłania je do lepszej wymiany. Jest dla nich jak paliwo. Wszystko za sprawą zawartych w nim płytek krwi i czynników wzrostu, które wywołują naturalne reakcje regeneracyjne organizmu. Dzięki temu gojenie się ran po inwazyjnych zabiegach przebiega szybciej, a skóra odbudowuje się prawidłowo.

Takie działanie osocza bogatopłytkowego powoduje, że preparat świetnie sprawdza się w leczeniu trudno gojących się ran, odleżyn czy u osób obłożnie chorych albo w przypadku leczenia ciężkiego i groźnego powikłania cukrzycy, jakim jest stopa cukrzycowa. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się również w stawy ze zwyrodnieniami np. kolano, (nie mylić z dolegliwościami reumatycznymi). Daje też ono bardzo dobre rezultaty regeneracyjne nerwów i uśmierzające ból po infekcji półpaścem.

  • Kwas hialuronowy – najbardziej popularny wypełniacz, stosowany do powiększania ust, czy policzków, a także niwelowania asymetrii. Od niedawana wstrzykuje się go również ze wskazań medycznych w wokół długo gojących się ran, ponieważ kwas hialuronowy odtwarza mikrośrodowisko sprzyjające się gojeniu skóry. Podaje się go też w przypadkach zwyrodnień stawów. Np. dzięki temu, że go wstrzykujemy w kolano, dochodzi do poprawy właściwości płynu maziowego, zwiększenia zakresu ruchomości stawu oraz ograniczenia bólu. Niestety, efekty są kilkumiesięczne, ponieważ kwas się wchłania.
  • Toksyna botulinowa – kolejny preparat, który zrobił karierę w medycynie estetycznej. Jej działanie polega na tym, że po podaniu na kilka miesięcy paraliżuje mięśnie (nie skórę!), w które zostaje wstrzyknięta. Pomaga w osiągnięciu efektu odmłodzenia, ponieważ w momencie jej podania, przykurcz ustępuje, a mięsień się rozkurcza, powodując również rozciągnięcie spoczywającej na nim skóry. Tym samym zmarszczki się rozprostowują.

Zanim jednak botoks trafił do gabinetów medycyny estetycznej, stosowany był w leczeniu chorób neurologicznych. Także i dziś pomaga w leczeniu zaskakujących problemów, niekoniecznie związanych z urodą. Można tu wymienić m.in. migreny – botoks podany w mięśnie głowy i szyi, znacząco zmniejsza częstotliwość występowania migren. Jeśli ktoś skarży się na częste bóle migrenowe, np. raz w tygodniu, to toksyna boutlinowa może spowodować, że będą pojawiały się ok. dwa razy rzadziej niż dotychczas. Toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu pęcherza nadreaktywnego, schorzenia, w którym występują objawy takie jak parcie na mocz i częste oddawanie moczu. W tym przypadku źle pracują mięśnie pęcherza. Preparat daje dobre efekty lecznicze również u ludzi ze stwardnieniem rozsianym osób, po paraliżach połowicznych oraz ze spastycznością (nadmiernym napięciem) mięśni. Poza tym botuliną leczymy bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, a także nadpotliwość, poprzez blokowanie działania gruczołów.

  • Przeszczep tłuszczu – zabieg znany z zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu wymodelowanie ciała. Ma również wskazania medyczne. W tym autologicznym preparacie znajduje się dużo komórek macierzystych, dlatego podaje się go również np. w stawy, po to aby je zregenerować. Podobnie, jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, dochodzi do pobudzenia organizmu do naturalnej regeneracji, dlatego efekty są długotrwałe.
  • Laseroterapia – jest bardzo szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej, w odmładzaniu skóry i usuwaniu defektów, takich jak np. trądzik, przebarwienia, naczynka, usuwanie zbędnego owłosienia, drobnych zmian skórnych itp. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w całej medycynie. Np. w ginekologii do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenia zespołu rozluźnionej pochwy, poprawiając zdrowie intymne i komfort pacjentki. Laseroterapia ma również wskazania medyczne np. w przypadku usuwania poważnych blizn pooparzeniowych. Tym samym laserem możemy odmładzać i odświeżać skórę, jak i leczyć duże obszary blizn tego typu po wypadkach

Jak widać, często te same preparaty i urządzenia mają zastosowania nie tylko urodowe, ale i zdrowotne. Nawet w gabinetach medycyny estetycznej mogą być stosowane z różnych przyczyn, nie tylko stricte poprawiających urodę, ale też bardziej zdrowotnych – usuwających poważny defekt utrudniający codzienne funkcjonowanie, sprawiający ból i dyskomfort. Najmłodszy pacjent doktora Wasiluka miał 9 miesięcy, a najstarszy 90 lat. I ani jeden, ani drugi, nie zgłosił się do niego z chęci upiększenia się, ale z potrzeby wyleczenia właśnie poważnych defektów ciała, na co pozwoliły te same metody, które sprawiają również, że po prostu stajemy się ładniejsi.


Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując się na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując się na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.