Protetyka

Współczesna protetyka zajmuje się nie tylko odtworzeniem utraconych zębów przy pomocy uzupełnień protetycznych ale przede wszystkim jest formą profilaktyki schorzeń stawu skroniowo- żuchwowego, które zaniedbane trudno poddają się leczeniu.

Utrata nawet jednego zęba wiąże się nie tylko z utratą nieskazitelnego, harmonijnego uśmiechu, ale pociąga za sobą szereg nieodwracalnych procesów w jamie ustnej, a nawet w całym organizmie. W jamie ustnej dochodzi do przeciążenia i zaburzenia całego układu uzębienia i stawów, objawiające się przemieszczeniami, rotacją, wzmożoną ruchomością, czy chorobami przyzębia. Dlatego każdy brak zęba powinien być bezwzględnie uzupełniony mostem protetycznym lub implantem.

Nowoczesna protetyka dysponuje bardzo bezpiecznymi i estetycznymi materiałami, a dobrze wykonane uzupełnienia protetyczne nie odróżniają się od własnych zębów, a często wyglądają nawet lepiej.

Odbudowy przy pomocy koron, wielopunktowych mostów czy protetyce zbudowanej na implantach (implantoprotetyka) pozwala naszym pacjentom czuć się pewnie w każdej sytuacji i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

W naszej Klinice Triclinium wykonujemy:

  • Wkłady koronowo-korzeniowe- wykonywane są w przypadku, kiedy korona zęba jest tak zniszczona , że nie można jej odtworzyć wypełnieniem, a pozostaje zdrowy korzeń zęba. Wkręcamy lub wklejamy wówczas w korzeń odpowiednio dopasowany sztyft w na którym jest umocowana korony. Wkłady wykonujemy z włókna szklanego, metalowe lub złote.
  • Korony – w przypadku kiedy ubytek tkanek twardych zęba jest tak rozległy że nie można go odtworzyć przy pomocy wypełnienia należy ząb pokryć koroną. Prawidłowo wykonana korona porcelanowa jest nie tylko trwała ale też nie odróżnia się od własnego zęba.
  • Mosty – ten rodzaj uzupełnienia wykorzystywany jest w przypadku braku jednego lub kilku zębów.
  • Implanto-protetyka – wykorzystuje implanty zębowe jako mocowania do uzupełnień protetycznych. Implanty będące tytanowymi korzeniami osadzonymi w kości pozwalają na wykonanie estetycznych koron porcelanowych nawet w przypadku braku wielu zębów.
  • Protezy ruchome – stosowane są w przypadku bardzo rozległych ubytków zębowych w celu ich uzupełnienia stosuje się protezy szkieletowe lub akrylowe.

.