Lip Bumper

Jeden z najczęściej używanych aparatów w technice CAD w pierwszej fazie leczenia. Jest to aparat umiejscowiony w przedsionku jamy ustnej, służy do rozbudowy łuków zębowych, a także do prawidłowego ustawienia trzonowców górnych i dolnych.

Lip Bumper to najważniejszy aparat stosowany w pierwszej fazie leczenia zgodnego z techniką CAD. Jest to drut, który jest powleczony miękką rurką i jest umiejscowiony pomiędzy zębami a wargami od jedynek, aż do pierwszych zębów trzonowych. Mięśnie warg i policzków aktywują Lip Bumper. W efekcie jego działania tworzą się szpary czyli miejsca dla stłoczonych zębów. Lip Bumper napina też mięśnie policzków przez co następuje rozbudowa łuków zębowych.

Zastosowanie aparatu Lip Bumper zapewnia przestrzeń dla stłoczonych zębów, więc eliminuje potrzebę ekstrakcji stałych zębów oraz zapobiega nadmiernemu ich wychylaniu, co często się dzieje, gdy leczenie rozpoczyna się od razu aparatem stałym. Dodatkowo stwarza równowagę pomiędzy mięśniami, a zębami co wzmacnia stabilność rezultatu leczenia i zapewnia promienny uśmiech!

Zdjęcia przed i po leczeniu Lip Bumeprem

16

18

15

17