OFERTA

Piękne Zęby – Promocja na profesjonale zabiegi higienizacyjne: skaling i piaskowanie
01-07-2019

Stosowanie profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych wykonywanych w gabinecie stomatologicznym jest ważnym elementem profilaktyki próchnicy, a także chorób dziąseł i przyzębia.

Wraz z początkiem wakacji rozpoczynamy akcję nie tylko dla zdrowych, ale i pięknych zębów. W lipcu i sierpniu zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej Promocji.

Nasza wykwalifikowana higienistka będzie wykonywać zabiegi: skalingu i piaskowania

w specjalnej cenie

-20%

Skaling to usunięcie kamienia nazębnego, który odkłada się zazwyczaj w okolicach szyjek zębów, na granicy z dziąsłem. Kamień nazębny to zmineralizowana płytka, której nie da się już usunąć przez domowe szczotkowanie. Zaniedbania w tym obszarze skutkują próchnicą oraz chorobami przyzębia, a w konsekwencji rozchwianiem a nawet utratą zęba. Kiedyś był wykonywany narzędziami ręcznymi. Obecnie wykonuje się go za pomocą skalera ultradźwiękowego, trwa krócej i jest zdecydowanie lepiej tolerowany przez pacjentów. Drgania wysyłane przez urządzenie rozbijają twarde złogi nazębne oraz aktywują stosowane przy zabiegu płyny, które dodatkowo działają antybakteryjnie i regenerująco. Skaling ultradźwiękowy to zabieg zazwyczaj bezbolesny i krótki.

Piaskowanie zębów to kolejny etap profesjonalnego oczyszczania.  Polega na usunięciu przebarwionych osadów z powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych.  Przebarwienia takie powstają wskutek spożywania dużej ilości barwiących pokarmów i napojów, np. kawy, herbaty lub palenia papierosów. Do zabiegu stosowana jest specjalna piaskarka stomatologiczna, wytwarzająca czyszczący spray wodno-powietrzny. Piaskowanie, oprócz uczucia czystości i gładkości, często ma również efekt wybielający, dzięki usunięciu zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów.

Polerowanie po zabiegu skalingu i piaskowania (w zależności od wskazań, wykonywanych łącznie lub samodzielnie) wykonywane jest dodatkowe wygładzenie powierzchni zębów za pomocą różnego rodzaju gumek, pasków ściernych, szczotek i past polerskich przeznaczonych do tego celu. Przywraca ono gładkość zębów, podkreśla efekty oczyszczania i nadaje zębom połysk.

PROMOCJA

Promocja na powyższe zabiegi obowiązuje do końca sierpnia 2019 r. Aby z niej skorzystać należy zapisać się na zabieg, kontaktując się z recepcją Triclinium tel. 794 375 715.

 


Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując sie na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.

Subscribe to our newsletter


W celu ochrony Twoich danych, zapisując sie na nasz newsletter akceptujesz politykę prywatności.