Poradnik Triclinium

Narzeczeni w gabinecie medycyny estetycznej

Narzeczeni w gabinecie medycyny estetycznej

10-03-2018

Panujecie ślub i jak każda młoda para, chcielibyście w tym wyjątkowym dniu prezentować się jak najlepiej? Zobaczcie, jak zaplanować kalendarz zabiegowy, żeby poradzić sobie z każdą niedoskonałością i zdążyć uzyskać wspaniałe efekty przed najważniejszym dniem w Waszym życiu. 

Na początku trzeba powiedzieć jasno. Zabiegi medycyny estetycznej, w przeciwieństwie do wizyty u kosmetologa, wymagają najczęściej kilku tygodni (a nierzadko miesięcy) na rekonwalescencję. Ile czasu (i na jakie zabiegi) powinny sobie zarezerwować panie, a ile panowie, żeby w dniu ślubu wyglądać olśniewająco?

Co dla niej?

Osoby planujące ślub są zazwyczaj młode, raczej nie potrzebują więc odmładzania, a jedynie upiększenia. Dlatego chcą poprawić ogólną kondycję swojej cery lub na przykład wymodelować usta czy usunąć naczynka na nosie. W przypadku pań najczęściej wykonywane są zabiegi dotyczące świeżości cery i zmarszczek. Jeśli chodzi o świeżość cery, to wykorzystuje się tutaj peelingi (delikatne – ok. półtora tygodnia przed, mocniejsze – ok. 3 tyg. przed ślubem). Ewentualne zmarszczki usuwane są botoksem, a na osiągnięcie najlepszego efektu po takim zabiegu warto zarezerwować sobie miesiąc.

Z kolei rumień lub popękane naczynka na twarzy to problemy, którymi trzeba zająć się ok. 3 miesięcy przed ślubem, a usuwa się je za pomocą odpowiednich laserów. Znacznie więcej czasu potrzebują też różnego typu przebarwienia, które również usuwane są laserowo.

Zapuchnięte czy zapadnięte oczy, sińce pod oczami i inne tego typu drobne defekty skórne usuwane są za pomocą kwasu hialuronowego (a więc wypełniacza). Na pełny efekt wystarczy poczekać od miesiąca do półtora (ew. 3 miesiące, jeśli zdecydowalibyśmy się na użycie biostymulatora). Warto też powiększyć usta (także kwasem hialuronowym), co należy zrobić ok. 3-4 tygodni przed ślubem. To dość dużo, jednak trzeba pamiętać, że po takim zabiegu może czasem wystąpić krwiak, więc warto wziąć sobie zapas czasowy, aby mógł on się wchłonąć.

Delikatne poprawianie rysów twarzy (np. wygładzanie bródki) wykonuje się kwasem hialuronowym na miesiąc przed ślubem. Do tego dochodzą oczywiście zabiegi z zakresu depilacji laserowej. Dla dobrych, zauważalnych efektów, potrzebne są tutaj co najmniej 3 zabiegi, które powinny być wykonywane przez ok. 3 miesiące. Na ewentualne nierówności skóry polecam zabieg Robolex, który wygładza i modeluje skórę, a więc można nim jednocześnie zredukować cellulit i wyszczuplić newralgiczne miejsca o parę centymetrów.

Co dla niego?

Z czym najczęściej mają problemy mężczyźni? Oczywiście z włosami, które spora część panów chce wzmocnić lub zaradzić jakoś swojemu łysieniu. W tym temacie polecany jest zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, który stymuluje i pobudza cebulki włosów do lepszej pracy. Warto zaplanować sobie taki zabieg na ok. 3-4 m-ce przed ślubem.

Inny problem to włókniaki i różnego typu zmiany skórne, na usunięcie których potrzeba 2-2,5 m-ca. Wycina się je laserowo. Zmarszczki usuwane są botoksem ok. miesiąc wcześniej. Rumień, naczynka na twarzy to również problem wielu mężczyzn. Podobnie, jak zapuchnięte czy zapadnięte oczy, sińce pod oczami i inne tego typu defekty skórne również są przez mężczyzn często usuwane. Problemy te były jednak opisywane dokładnie wcześniej.

Jednym z problemów, których większość panów (choć pań również) może być w dniu ślubu praktycznie pewna, jest nadpotliwość. Ślub to przecież po pierwsze duży stres, a ponadto większość tego typu ceremonii odbywa się latem, kiedy temperatura często staje się nieznośnie wysoka. Do tego trzeba podkreślić, że jest grupa osób, która cierpi na nadpotliwość również na co dzień, więc tym bardziej chcą pozbyć się tego problemu przed ślubem. Na szczęście w prosty i szybki sposób można sobie z tym poradzić. Dwie główne metody polecane w przypadku tego problemu, to toksyna botulinowa (blokuje pracę gruczołów potowych) lub frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa (uszkadza wspomniane gruczoły). Obie metody są szybkie i skuteczne, w obu przypadkach wystarczy zastosowanie jednego zabiegu. Różnica polega na czasie, przez jaki możemy cieszyć się efektami – w przypadku zastosowania botoksu to ok. pół roku, natomiast frakcyjna rf mikroigłowa działa nawet do półtora roku po wykonanym zabiegu.

 

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Zapisz się na newsletter

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.