Promocje

Dni higienizacji zębów w Triclinium

Dni higienizacji zębów w Triclinium

26-02-2018

Zdrowe i piękne zęby wymagają odpowiedniej higieny, a tę powinniśmy wykonywać nie tylko w domowym zaciszu, ale również w gabinecie stomatologicznym. Tylko w tym tygodniu 1, 2 i 3 marca nasza wykwalifikowana higienistka będzie wykonywać zabiegi skalingu i piaskowania zębów 15%. taniej. 

Skaling to usunięcie kamienia nazębnego, który odkłada się zazwyczaj w okolicach szyjek zębów, na granicy z dziąsłem. Kamień nazębny to zmineralizowana płytka, której nie da się już usunąć przez domowe szczotkowanie. Zaniedbania w tym obszarze skutkują próchnicą oraz chorobami przyzębia, a w konsekwencji rozchwianiem a nawet utratą zęba. Kiedyś był wykonywany narzędziami ręcznymi. Obecnie wykonuje się go za pomocą skalera ultradźwiękowego, trwa krócej i jest zdecydowanie lepiej tolerowany przez pacjentów. Drgania wysyłane przez urządzenie rozbijają twarde złogi nazębne oraz aktywują stosowane przy zabiegu płyny, które dodatkowo działają antybakteryjnie i regenerująco. Skaling ultradźwiękowy to zabieg zazwyczaj bezbolesny i krótki.

Piaskowanie zębów to kolejny etap profesjonalnego oczyszczania.  Polega na usunięciu przebarwionych osadów z powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych.  Przebarwienia takie powstają wskutek spożywania dużej ilości barwiących pokarmów i napojów, np. kawy, herbaty lub palenia papierosów. Do zabiegu stosowana jest specjalna piaskarka stomatologiczna, wytwarzająca czyszczący spray wodno-powietrzny. Piaskowanie, oprócz uczucia czystości i gładkości, często ma również efekt wybielający, dzięki usunięciu zewnętrznych przebarwień z powierzchni zębów.

Polerowanie – po zabiegu skalingu i piaskowania (w zależności od wskazań, wykonywanych łącznie lub samodzielnie) wykonywane jest dodatkowe wygładzenie powierzchni zębów za pomocą różnego rodzaju gumek, pasków ściernych, szczotek i past polerskich przeznaczonych do tego celu. Przywraca ono gładkość zębów, podkreśla efekty oczyszczania i nadaje zębom połysk.

Cena zabiegów w czwartek 1, piątek 2 i sobotę 3 marca będzie obniżona o 15 procent i będzie wynosić za komplet sakling+piaskowanie+polerowanie zębów 170 zł. zamiast 200 zł.

Aby skorzystać z promocji lub darmowej konsultacji należy zapisać się, kontaktując się z recepcją Triclinium (tel. 794 375 715). Uwaga ilość miejsc jest ograniczona.

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Zapisz się na newsletter

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.