Poradnik Triclinium

Czy rozstępy można wyleczyć?

Czy rozstępy można wyleczyć?

08-04-2017

Wszyscy wiemy, jak wyglądają rozstępy. Każdy, kto choć próbował podejmować się walki z nimi, wie również, że jest ona praktycznie niemożliwa do wygrania. Czy oby na pewno? W Triclinum już kilka lat temu dowiedliśmy, że wcale tak nie jest! Owszem, choć walka z tą przypadłością jest jedną z najtrudniejszych, jeśli chodzi o medycynę estetyczną, to zwycięstwo jest tu jednak możliwe! Dlaczego jest to takie trudne, mało kto zna odpowiednią metodę, a wreszcie – co to za metoda? Zapraszamy do lektury!

Główny problem z usuwaniem rozstępów polega na tym, że jest to po prostu rozerwana skóra (pojawia się zazwyczaj w okresach gwałtownego wzrostu lub przybierania na wadze). We wczesnym stadium (tzw. zapalnym) organizm próbuje poradzić sobie z problemem sam, jest to jednak dla niego zadanie praktycznie niewykonalne, ubytki są bowiem zbyt duże. Kiedy przechodzą w kolejną fazę (stadium zanikowe), zerwana tkanka zamiast się regenerować, po prostu zanika. W zabiegach usuwających rozstępy chodzi o to, aby odbudować ubytki tkanki z resztek włókien kolagenowych.

Trudna sztuka

Usunięcie rozstępów jest możliwe, jednak jest to naprawdę trudna sztuka i wymaga zupełnie niestandardowego podejścia. Kilka lat temu doktor Marek Wasiluk z Triclinium opracował i wdrożył pierwszą skuteczną, autorską metodą usuwania rozstępów No Stretch Marks, wykorzystując w tym celu frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową. Od tamtej pory wykonał już kilka tysięcy zabiegów, u pacjentek z zupełnie różnych grup wiekowych, i – co ważne – niemalże zawsze uzyskiwał przy tym naprawdę dobre rezultaty.

Co to oznacza w przypadku leczenia rozstępów? Niemalże całkowitą regenerację rozstępów lub tak znacznej ich poprawy, że przestają być problemem. Potrzebna jest jednak przy tym duża wytrwałość, potrzeba bowiem kilku, a czasem wręcz kilkunastu zabiegów, wykonywanych w ok. dwumiesięcznych odstępach, żeby uporać się z tym problemem. Zdarza się jednak, że wystarczy już jeden, dwa zabiegi, gdy rozstępy są świeże (tzn. mają nie więcej niż trzy miesiące). I jest to uniwersalna zasada – im szybsze zajęcie się problemem, tym łatwiej go rozwiązać. Choć oczywiście dochodzi do tego jeszcze wiele innych czynników, takich jak głębokość i szerokość rozstępów, wiek pacjenta, jego trybu życia czy stan zdrowia. Każdy przypadek jest więc tak naprawdę inny.

Na czym to właściwie polega?

Metoda No Stretch Marks polega na usuwaniu rozstępów frakcyjną radiofrekwencją mikroigłową, w trakcie której skóra jest jednocześnie nakłuwana i podgrzewana. Za pośrednictwem głowicy zakończonej igiełkami urządzenie wbija się w skórę na głębokość do 3,5 mm. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych ogrzewających skórę na całej długości igieł. Daje to silny bodziec termiczny i mechaniczny, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Ideą zabiegu jest to, że bodziec ten trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, a więc w przestrzeń rozstępu.

Choć w Triclinium sposób ten jest wykorzystywany już od kilku lat, to nie jest on często wykorzystywany w innych gabinetach. Z prostego powodu: samo urządzenie to bowiem nie wszystko. Chodzi o parametry i protokoły zabiegowe, które umożliwiają skuteczne usuwanie rozstępów. Może być zaskakujące, ale sami producenci nie mają na ten temat wiedzy i po prostu działają zachowawczo. W efekcie nawet, jeśli gabinety mają urządzenie do rf mikroigłowej, to najczęściej nie wiedzą, jak z niego korzystać, by osiągnąć dobre rezultaty.

W Triclinium staramy się zawsze działać nieco inaczej, co dotyczy nie tylko rozstępów, ale też blizn, przebarwień czy kompleksowego odmładzania. Zawsze staramy się opracowywać autorskie terapie i własne protokoły, łącząc zabiegi, testując, obserwując, i nie trzymając się sztywno reguł. Zabiegi, które wykonujemy, są z reguły łączone, często mocne, ale nasi specjaliście posiadają doświadczenie i wiedzę, jak je wykonywać, nie przekraczając przy tym granic bezpieczeństwa. Umiemy również oceniać, ile warte są urządzenia, które kupujemy – a nie wszystkie aparaty do rf mikroigłowej nadają się do usuwania rozstępów. Ważny jest rodzaj igieł, ich rozstawienie, sposób izolacji. Po wykonaniu kilku tysięcy zabiegów niewiele może nas już zaskoczyć.

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Zapisz się na newsletter

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.