Poradnik Triclinium

Czy można uodpornić się na wypełniacze?

Czy można uodpornić się na wypełniacze?

20-02-2018

W medycynie estetycznej stosowane są różne preparaty m.in wypełniacze takiej jak kwas hialuronowy. Pacjentki, które często z nich korzystają zaczynają dopytywać czy można się na nie uodpornić. Doktor Marek rozwiewa wątpliwości.  

Na wypełniacze uodpornić się tak, aby one nie działały, czyli nie dawały żadnych efektów się nie da. Natomiast można powiedzieć, że można uodpornić się na dobre efekty ich działania. Długotrwałe stosowanie w nadmiarze np. kwasu hialuronowego powoduje nieodwracalne zmiany w strukturze tkanek. Jest tak dlatego, że kwas hialuronowy to implant, który wstrzyknięty pod skórę powoduje, że zawsze coś się w tym obszarze „rozpycha”, rozciąga, uciska lub usztywnia. Po jakimś czasie wypełniacz co prawda znika, ale od naciągania czy ucisku układ tkanek twarzy się zmienia i nie wraca do poprzedniego układu.

Z czasem więc stosowanie wypełniaczy będzie powodowało coraz bardziej nienaturalny wygląd, a tym samym coraz trudniej jest za ich pomocą uzyskać naturalny efekt.

Tymczasem bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych wypełniaczy mogą być biostymulatory, czyli np. Ellanse (polikaprolakton) lub kwas l-polimlekowy (Sculptra), które nie tylko działają odmładzająco, ale również mogą ładnie korygować różne asymetrie. Ich przewaga nad tradycyjnym kwasem hialuronowym jest taka, że nie działają jak implant, tylko pobudzają produkcję nowego kolagenu.

Efekt estetyczny jest więc naturalny i na długo. Nie ma więc dodatkowo konieczności stosowania ich często i w nadmiarze.

Chcesz otrzymywać od nas co miesiąc ciekawe informacje i bonusy?

Zapisz się na newsletter

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.

Subscribe to our newsletter

Zobacz przykładowy newsletter.
Szanujemy i chronimy twoją prywatność. Przeczytaj o naszej polityce prywatności.