Trądzik

Większości osób trądzik kojarzy się zapewne z mało urokliwym obliczem okresu dojrzewania. Dopada nas, kiedy jesteśmy w wieku kilkunastu lat, po czym po pewnym czasie przechodzi i najczęściej już nie wraca. Nie jest to jednak regułą. Tak naprawdę trądzik jest jednak trudną do wyeliminowania, często przewlekłą i wymagającą kompleksowych działań chorobą, dotykającą również osoby dorosłe. Jeśli więc zmagasz się z trądzikiem od wielu lat w Triclinium leczymy najbardziej problematyczne zmiany tego typu.

RODZAJE TRĄDZIKU

DLACZEGO LECZENIE TRĄDZIKU JEST TRUDNE

Na powstawanie trądziku wpływ może mieć dieta, tryb życia czy zanieczyszczenia środowiska. Główną przyczyną jest jednak nadprodukcja gruczołów łojowych i utrudnione eliminowanie ich wydzieliny. Jej nadmiar stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, które następnie wywołują stan zapalny. Problem polega, więc na ich eliminacji.

Oprócz stosowania rygorystycznej higieny lekarze najczęściej zalecają leczenie doustne, które jednak ma kilka minusów, przez co często trzeba je zmieniać, a trądzik dla całkowitego wyleczenia wymaga długotrwałej terapii. Leki w postaci antybiotyków czy retinoidów w dłuższej perspektywie bardzo obciążają organizm. Jeszcze inną możliwością jest stosowanie maści z antybiotykami, które choć rzeczywiście są skuteczne, to tylko do momentu, kiedy skóra w końcu się na nie uodporni (z reguły po kilku miesiącach). Niewskazane są środki osuszające skórę (typu benzacne), które choć w trakcie stosowania dają poprawę (łoju i trądziku jest mniej), to po ich odstawieniu problem automatycznie zacznie się nasilać.

JAK W TRICLINIUM LECZYMY TRĄDZIK

W Triclinium do leczenie trądziku stosujemy laseroterpię, która nie obciąża organizmu, nie wpływa w żaden sposób niekorzystnie na stan skóry, nie można się na nią uodpornić i można ją stosować przez długi czas, aż do całkowitego wyleczenia schorzenia. Najczęściej wykorzystujemy bardzo nowoczesny laser bromkowo-miedziowy, którego główna zaleta polega na jednoczesnym likwidowaniu istniejących zmian i nie dopuszczaniu do powstawania nowych.