Rozstępy

Rozstępy to ubytki w skórze, które powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Występują głównie na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach, a zmaga się z nimi ponad 70 proc. kobiet i ok. 40 proc. mężczyzn. Przyczyny występowania rozstępów są różne – mogą być to zarówno czynniki hormonalne i genetyczne (np. dzieci „dziedziczące” rozstępy po rodzicach), a także związane z sytuacjami takimi jak ciąża, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, dieta uboga w ważne dla organizmu składniki odżywcze czy zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Triclinium stosuje autorską terapię leczenia rozstępów – no stretch marks, opracowaną przed dr. Marka Wasiluka, która jako pierwsza w historii pozwala pozbywać się nawet najtrudniejszych rozstępów.

RODZAJE PROZTĘPÓW

  • Świeże, czerwone rozstępy;
  • Stare, zabliźnione, białe rozstępy;

DLACZEGO LECZENIE ROZSTĘPÓW JEST TRUDNE

Rozstępy to ubytki w skórze, które powstają w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Braki te, bez względu na to, czy są bardziej czy mniej rozległe, zawsze są umiejscowione głęboko w skórze. To właśnie głębokość stanowi główny problem w usuwaniu rozstępów.

Świeże zmiany przyjmują formę czerwonawych prążków i ze wszystkich rozstępów są one najprostsze do usunięcia (np. za pomocą lasera frakcyjnego, peelingów medycznych lub mezoterapii). Z czasem rozstępy starzeją się, zabliźniają, a ich kolor przechodzi w biały i tak naprawdę dopiero wtedy stają się one prawdziwym, trudnym problemem, który do niedawana był praktycznie nieuleczalny.

Tradycyjne metody, jakimi zazwyczaj próbuje się działać, najczęściej w ogóle nie są w stanie do rozstępu dotrzeć, żeby ogrzać go i dać jakikolwiek efekt. Nawet zakres działania lasera frakcyjnego, który penetruje skórę do głębokości ok. 1,7 mm, okazuje się niewystarczający, nie wspominając nawet o bezzasadności prób usuwania rozstępów kremami czy peelingami.

JAK W TRICLINIUM LECZYMY ROZSTĘPY

W Triclinium od dwóch lat rozstępy z powodzeniem są usuwane za pomocą autorskiego zabiegu wykonywanego przy pomocy frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, której skuteczność jest efektem silnej stymulacji dokładnie tam, gdzie jest ona potrzebna (czyli w obszarze samego rozstępu). 25 mikroigieł, w które wyposażona jest głowica urządzenia, pozwalają wniknąć w tkankę, ogrzać ją i zastymulować do odbudowy nawet na głębokości 3,5 mm, dając tym samym efekty nieporównywalne z jakimikolwiek innymi metodami.

 

EFEKTY NASZYCH TERAPII:

rozstępy4 rozstępy3 rozstępy2 rozstępy, fot. Triclinium