Niepożądane owłosienie

Fotodepilacja to współcześnie najnowocześniejsza, bezbolesna i co najważniejsze najbardziej trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jednak nawet tego typu rozwiązanie miewa pewne wymogi. Tradycyjne urządzenia do fotodepilacji działają na zasadzie: im ciemniejszy włos, tym większa skuteczność zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ lasery i światło IPL uszkadzają mieszek włosowy oddziałując na melaninę włosa, przez to depilacja z ich wykorzystaniem będzie mało efektywna, jeśli jesteś bardzo jasną blondynką.

E-LIGHT

Inaczej jest w przypadku zabiegu E-Light wykorzystującego działanie światła IPL połączonego z radiofrekwencją, który jest efektywniejszy od zabiegów z użyciem samej energii świetlnej. Fale radiowe potęgują i uzupełniają działanie fal świetlnych, przez co można uzyskać o wiele lepsze efekty przy znacznie niższym poziomie emitowanej do skóry energii. Takie działanie zmniejsza odczucia bólowe i metodę można stosować przez cały rok. Przede wszystkim jednak zabieg E-Light umożliwia usuwanie każdego rodzaju włosów: jasnych i cienkich oraz grubych i czarnych, a ponadto można go stosować u wszystkich typów skóry.

DŁUGOŚĆ TERAPII

Ze względu na cykliczność wzrostu włosów nie jest możliwe usunięcie ich podczas jednej sesji. Dlatego zabiegi należy powtarzać. Program zabiegów jest ustalany indywidualnie w zależności od koloru skóry, włosa i osobniczej reakcji na zabiegi. Ogólnie każdy zestaw sesji obejmuje od 5 do 8 zabiegów powtarzanych cyklicznie co 3 – 4 tygodnie. Metoda ta jest skuteczna i bezpieczna nawet w tak delikatnych miejscach jak twarz i okolice bikini.

Zobacz jak wygląda zabieg E-light