Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to dość powszechnie występujący problem estetyczny. Objawem grzybicy tej części ciała jest w zasadzie nietypowy, nieestetyczny wygląd. Paznokieć robi się z reguły matowy, jego kolor zmienia się na szary, lekko białawy lub żółty. Może mieć również zaburzenia kształtu, nierówności, a w skrajnych przypadkach może zacząć rozmiękać.

DIAGNOSTYKA

Diagnoza grzybicy paznokci polega na pobraniu wycinka paznokcia i zbadanie go w laboratorium.

LECZENIE

Jako jedni z pierwszych proponujemy laserowe leczenie grzybicy paznokci. Polega ono na naświetlanie płytki paznokcia odpowiednio dobranym do problemu laserem, o dobrze dostosowanej długości fali i głębokości penetracji. Laser poprzez działanie termiczne niszczy grzyby, jednocześnie nie uszkadzając paznokcia.

Laseroterapia odznacza się wysoką skutecznością leczenia grzybicy paznokci. Grzyby znajdują się wewnątrz płytki paznokcia, w którą musimy wniknąć leczniczo, jeśli chcemy je skutecznie usunąć. Paznokieć jest bardzo mocno skeratynizowany, czyli jego płytka jest twarda, wytrzymała i nieprzepuszczalna, w związku z czym bardzo ciężko jest przez nią przeniknąć poprzez stosowanie maści i lakierów leczniczych, natomiast laser radzi sobie z tym bez problemu;

Konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (ok. 3-5) w mniej więcej miesięcznych odstępach czasu.

Efekt trapi widoczne są w momencie, kiedy w całości wyrośnie nowy, wolny od grzybicy paznokieć, a więc po okresie ok. pół roku.