Peeling Perfect Derma Peel

The Perfect Derma Peel jest bardzo zaawansowanym, chemicznym peelingiem medycznym. W swoim składzie zawiera mieszankę kilku kwasów (kwas kojowy, TCA, kwas salicylowy i kwas retinowy), które głęboko odświeżają skórę. Największą zaletą Perfect Derma Peel jest jednak zawartość glutationu.

Unikalny składnik

Glutation jest silnym antyoksydantem, który naturalnie występuje w każdym organizmie, z wiekiem mamy go jednak w swoim ciele coraz mniej. Jego zadaniem jest  eliminacja wolnych rodników, a więc opóźnienie procesów starzenia. Warto też wiedzieć, że glutation posiada unikalną cechę polegającą na naprawie białek, które uległy zniszczeniu, wpływa więc na uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, czyli jej odmłodzenie i regulację pracy komórek skóry m.in. melanocytów.

Działanie

Nietypowa formuła The Perfect Derma Peel zapewnia bardzo dobre wyniki w walce ze starzejącą się skórą i trądzikiem. Zabieg jest też wysoce skuteczny w przypadku leczenia uporczywych przebarwień, takich jak melasma czy blizny. Preparat idealnie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem i odświeżeniem skóry zniszczonej słońcem.

Unikalne połączenie kwasów i przeciwutleniaczy w peelingu pozwala na:

  • rozjaśnienie, poprawę odcienia i faktury skóry;
  • usunięcie lub zmniejszenie przebarwień skóry;
  • kontrolowanie skóry trądzikowej, poprawę wyglądu blizn potrądzikowych;
  • redukcję wielkości porów;
  • zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek;
  • stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do przebudowy i odmłodzenia skóry.

Zabieg

The Perfect Derma Peel przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów skóry i może być stosowany na twarz oraz inne obszary ciała, takie jak dekolt, szyja, ramiona, dłonie i plecy.

Cała procedura nakładania preparatu trwa bardzo krótko, bo około piętnastu minut i jest praktycznie bezbolesna, a na skórze widoczne jest jedynie małe zaczerwienienie. Proces odnowy następuje w kilku kolejnych dniach. W trzeciej dobie naskórek zaczyna się intensywnie łuszczyć i trwa to około czterech dni. Po etapie złuszczania skóra jest bardzo odświeżona, ale składniki zawarte w peelingu oddziałują na nią regeneracyjnie jeszcze przez kilka kolejnych tygodni, ponieważ w tkance uaktywniają się procesy naprawcze.

Dla optymalnych efektów oraz dobrego procesu gojenia, wymagana jest od pacjenta odpowiednia pielęgnacja skóry w kilku kolejnych dniach po zabiegu. Pacjent otrzymuje zestaw do pielęgnacji skóry w domu wraz z instrukcją postępowania. W skład zestawu wchodzą chusteczki oraz specjalny balsam pielęgnacyjny.