Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest najbardziej naturalnym zabiegiem medycyny estetycznej. Substancją wykorzystywaną w tej metodzie jest tkanka autologiczna pacjenta, czyli jego własna, a coś co pochodzi z naszego organizmu nie może nam zaszkodzić.

Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z krwi. Brzmi dość drastycznie i kontrowersyjnie, jednak w rzeczywistości, przy zachowaniu odpowiednich procedur i wykorzystaniu sprzętu wysokiej jakości, to bardzo bezpieczny i nie wywołujący żadnych skutków ubocznych zabieg.

DZIAŁANIE

Osocze bogatopłytkowe, które płynie w naszej krwi zawiera składniki odpowiadające za wywoływanie reakcji stymulujących i przyspieszających gojenie się tkanek i odbudowywanie uszkodzonej skóry. Mówi organizmowi po urazie „proszę tu posprzątać” i dodaje „tylko szybko”.

Metoda mezoterapii osoczem bogatopłytkowym sprowadza się do „zmylenia” organizmu, czyli wywołania w nim naturalnych mechanizmów stymulujących komórki skóry do szybszej i lepszej pracy oraz jej regeneracji, takich samych jak np. przy skaleczeniu, tyle, że bez uszkadzania skóry.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się koncentrat osocza o stężeniu prawie pięć razy większym niż standardowo występującym w organizmie, dzięki temu zabiegi nim są naprawdę efektywne. Preparat przygotowuje się poprzez pobranie krwi od pacjenta i odpowiednie jej odwirowanie. Następnie uaktywniony koktajl wstrzykiwany jest w skórę.

ZASTOSOWANIE

  • Rewitalizacja skóry (do 35 roku życia) – osocze bogatopłytkowe daje efekt odświeżenia, odżywienia, rozświetlenia i nadania zdrowego, wypoczętego wyglądu.
  • Wspomaganie działania innych zabiegów (po 35 roku życia) – osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w terapiach skojarzonych. Jego zastosowanie przy bardziej inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej (np. laser frakcyjny) pozwala uzyskać lepsze efekty odmładzające oraz skraca czas gojenia się skóry.

Najbardziej optymalny schemat postępowania w terapii skojarzonej to w pierwszej kolejności ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym, które przygotuje organizm do sprawniejszego działania, a następnie po tygodniu zastosowanie mocnego zabiegu w połączeniu z ponownym podaniem osocza, które tym razem pomoże skórze szybciej się goić i regenerować.

Zobacz jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym!

Zobacz jak wygląda leczenie wypadania włosów osoczem bogatopłytkowym i laserem biostymulującym.