Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący we wszystkich organizmach żywych. Ten polisacharyd wypełnia przestrzeń międzykomórkową, zatrzymuje wodę i sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna.

Wraz z postępującym procesem starzenia mamy go coraz mniej, przez co skóra wiotczeje, traci sprężystość i zaczyna na niej przybywać zmarszczek. Aby zatrzymać ten proces lekarze medycyny estetycznej wypełniają ubytki kwasem hialuronowym. Jest on bezpieczny, ponieważ jego struktura jest niezmienna u wszystkich organizmów (nie wymaga wykonywania testów alergicznych) i dlatego jest on najczęściej stosowanym oraz najbardziej uniwersalnym wypełniaczem.

ZASTOSOWANIE

  • uzupełnienie objętości skroni czy ust;
  • zmniejszenie lub likwidacja zmarszczek (m.in. kurze łapki, zmarszczki na czole oraz zmarszczki nosowo-wargowe i wargowo-bródkowe);
  • modelowanie twarzy (wolumetria), w tym poprawa kształtu policzków czy okolicy kąta żuchwy;
  • powiększenie i wypełnienie ust, korekta asymetrii;

W zależności od tego na jakie partie twarzy działamy, podaje się kwas o różnej gęstości.

Jak wygląda i skąd pozyskiwany jest kwas hialuronowy stosowany do wymienionych zabiegów? Wytwarzany jest on przez bakterie w procesach biotechnologicznych, a następnie oczyszcza się go z pozostałości komórek bakteryjnych. Na rynku dostępne są środki o różnym stopniu oczyszczenia, każdy produkt jest odpowiednio oznakowany, więc zanim zostanie on podany, warto sprawdzić ten parametr. Aby kwas hialuronowy utrzymał się w skórze, stosuje się stabilizator, który połączy go w większe cząsteczki i nada mu strukturę sprężystego żelu. To, jak długo kwas hialuronowy pozostanie w skórze, zależy od stopnia jego gęstości i oczyszczenia, a także trybu życia. Im bardziej oczyszczone i gęste kwasy, tym dłuższy efekt.

Widoczne rezultaty zabiegu są praktycznie natychmiastowe. Jeśli zdecydujesz się na ten wypełniacz, możesz spodziewać się, że zmarszczki i bruzdy znikną z Twojej twarzy na ok. 6 – 10 miesięcy, natomiast głębokie wypełnienie czyli wolumetria, utrzyma się na ok. 15 miesięcy.

Zobacz, jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym!

Zobacz jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym!