Scar Craft

Leczenie blizn pozostaje jednym z największych wyzwań medycyny estetycznej. Główna przyczyna tej sytuacji tkwi w dużej różnorodności blizn oraz w tym, że w zależności od przyczyny ich powstania mają zupełnie inną strukturę i kolor, a co za tym idzie muszą być różnie leczone. Blizny zanikowe, pooparzeniowe, powypadkowe czy poporodowe – wszystkie przypadki różnią się od siebie, na wszystkie trzeba działać różnymi technikami, a bardzo często terapia musi łączyć wiele dostępnych metod.

JAK LECZYMY BLIZNY W TRICLINIUM

Podstawą autorskiej terapii leczenia blizn Scar Craft, opracowanej przez doktora Marka Wasiluka, jest wnikliwa diagnoza i łączenie różnych zabiegów, których parametry leczenia są dostosowywane indywidualnie do każdego przypadku. Metody stosowane obecnie w Triclinium są wynikiem testowania wielu technik i porównywania efektów leczenia blizn u różnych pacjentów.

Dzięki takiemu podejściu Triclinium jako pierwsze w Polsce wprowadziło metodę leczenia blizn zanikowych (głównie potrądzikowych i po ospie) z wykorzystaniem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, której skuteczność jest większa niż lasera, a jednocześnie zabieg i rekonwalescencja są bezpieczniejsze i mniej uciążliwe dla pacjenta.
Autorskim rozwiązaniem doktora Marka Wasiluka jest również metoda leczenia blizn pooparzeniowych. W tym celu opracowana została terapia skojarzona łącząca działanie frakcyjnej RF mikroigłowej, lasera frakcyjnego oraz osocza bogatopłytkowego.