Color Sense

Jeden z głównych i najczęściej popełnianych błędów w leczeniu przebarwień to nieumiejętne postawienie diagnozy lub brak jakiejkolwiek diagnozy, a co za tym idzie, nieodpowiednie do problemu dobranie zabiegów. Standardowe i najbardziej popularne metody usuwania przebarwień (peelingi mechaniczne i chemiczne typu dermabrazja lub cosmelan), często dają bardzo krótkie efekty (do kolejnego wystawienia skóry na słońce), a czasami wręcz pogarszają stan skóry. Leczenie przebarwień wymaga indywidualnego podejścia, bardzo dokładnej diagnozy i często łączenia różnorodnych metod.

JAK LECZYMY PRZEBARWIENIA W TRICLINIUM

Color Sense jest opracowaną w Triclinium autorską terapią usuwania przebarwień opierającą się na działających selektywnie laserach: bromkowo-miedziowym oraz Q-Switch. Choć obydwa urządzenia nawet oddzielnie dobrze radzą sobie z wieloma rodzajami przebarwień, to w przypadku najtrudniejszych do usunięcia zmian łączymy ich działanie.

Każdy z wymienionych laserów ma inny mechanizm działania oraz głębokość penetracji skóry, dzięki czemu świetnie się uzupełniają. Laser bromkowo-miedziowy działa na komórki barwnikowe termicznie, a laser Q-Switch mechanicznie, rozbijając je. Tryb i parametry działania obu laserów w przypadku każdego pacjenta dobierane są indywidualnie, co jest możliwe tylko wówczas, kiedy zabieg poprzedzony jest wnikliwą i trafną diagnozą. Bez tego elementu nawet najnowocześniejszy sprzęt może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.