Modelowanie sylwetki

Regularnie ćwiczysz, rygorystycznie trzymasz się odpowiedniej diety, ale efekty wciąż nie są wystarczająco zadowalające, bo tu i ówdzie nadal widać parę centymetrów za dużo, a skóra nie jest już tak jędrna jak kiedyś? Skutecznym uzupełnieniem tradycyjnych form odchudzania oraz dbania o smukłą i jędrną linię są zabiegi mające na celu likwidowanie tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała.

Metody korygowania kształtów ciała, jakimi dysponujemy, wspomagają osiągnięcie wymarzonych efektów. Są bezpieczne, bezbolesne i nie wymagają żadnej rekonwalescencji. Musisz się jednak nastawić, że nie działają jak czarodziejska różdżka. Po pierwsze terapie tego typu są zazwyczaj długotrwałe i wymagają wykonywania zabiegów w seriach, dlatego pacjenci zainteresowani wyszczuplaniem sylwetki w gabinetach powinni decydować się na to na kilka miesięcy przed „wielkim wyjściem”. Poza tym wymagają zachowania ujemnego bilansu energetycznego, a więc nie zwalniają z ćwiczeń i diety, a wręcz przeciwnie, żeby mogły zadziałać wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie są niezbędne.

Istotne jest kompleksowe podejście do odchudzania i modelowania, które zakłada, że w trakcie terapii możliwe jest zarówno łączenie metod jak i ich zmiana na inne.