Rozjaśnianie miejsc intymnych

Cechą okolic intymnych jest to, że charakteryzują się nieco ciemniejszą barwą w porównaniu do innych partii ciała. Czasem bywa jednak tak, że kolor „tych” miejsc jest bardzo ciemny, wręcz brunatno-szary. Dla niektórych kobiet ten estetyczny defekt może stanowić pewien problem.

Zbyt ciemna barwa tych fragmentów ciała wynika ze zbyt dużej ilości melanocytów (komórek odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień) i przez lekarzy medycyny estetycznej traktowana jest w ten sam sposób, co wszelkie inne przebarwienia. Z tego powodu do korygowania tego problemu używane są dokładnie te same metody i narzędzia – w Triclinium jest to laser bromkowo-miedziowy (bardzo nowoczesny i zaawansowany technologicznie) czy też bardzo mocny laser Q-Switch, a czasami laser diodowy. Zabieg wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniem kremem Emla.

PRZYGOTOWANIA I REKONWALESCENCJA

  • niezbędnym przygotowaniem ze strony pacjentki jest całkowita depilacja okolic intymnych;
  • miejsce poddane takiemu laserowemu naświetlaniu przez kilka dni może być odrobinę zaczerwienione, czemu może towarzyszyć niewielkie uczucie pieczenia;
  • w okresie terapii pacjentka we własnym zakresie powinna również stosować kremy zapobiegające powstawaniu nowych przebarwień.