Bezpieczne zabiegi

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy bezpieczeństwo naszych pacjentów. Podczas zabiegów często dochodzi do naruszenia ciągłości skóry, dlatego niezwykle dbamy o zachowanie zasad aseptyki, używanie gdzie to tylko możliwe wyrobów jednorazowych oraz dezynfekcję i sterylizację narzędzi.

Dbamy również o to, aby urządzenia, preparaty, a nawet zestawy zabiegowe tj. strzykawki, probówki i nasadki do sprzętu, jakimi dysponujemy były najwyższej jakości, z najlepszymi certyfikatami. Nie każdy o tym wie, ale większość używanych w medycynie estetycznej produktów to tzw. wyroby medyczne, których producenci, aby uzyskać certyfikat dopuszczenia do obrotu, wystarczy, że wykażą, że są one dobrze tolerowane przez organizm, a więc, że nie szkodzą. Na rynku jest więc wiele sprzętu, produktów i preparatów używanych w medycynie estetycznej, które mogą kolosalnie różnić się swoją jakością.

Nigdy nie bagatelizujemy zagrożeń, nawet przy, wydawałoby się, błahych, niemal standardowych zabiegach, i zanim zaproponujemy jakikolwiek zabieg, przeprowadzamy wywiad i diagnostykę pacjenta.

Podczas terapii niezwykle ważne jest znalezienie złotego środka parametrów leczenia – na tyle silnych, aby zabiegi były skuteczne, ale również na ta takim poziomie, aby nie narażały pacjenta na powikłania, ból i długi czas rekonwalescencji. Odpowiednie kalibrowanie urządzeń, stosowanie zabiegów adekwatnych do problemu to nie lada umiejętność, którą opanowaliśmy do perfekcji i która gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również bardzo dobre efekty zabiegów.